Szenior sportegyesület mérközései. Hírek,tudosítások,eredmények,friss hírek.

Százhalombatta, VSZK, 2015. augusztus 28. 18.00 óra, 25 néző. Vezette: Kiss II G.

Szenior SE: Koncsár – Izsó, Pauliscse, Pados, Varga – Tamon, Szalados – Antoni, László, Domokos – Henrik.

Cserék: Kövesi, Nagy

Mb. edző: László Tamás

Góllövő: Henrik (2), Domokos

A meccs krónikája:

6’ – Az ellenfél támadói már nem az első alkalommal kerültek a hazai védők mögé, a kilépő csatár a rövid sarokba passzolt (0-1).

13’ – Henrik lépett ki a védők közül egy szép átadással, majd pimasz mozdulattal átemelte a labdát a kapus felett (1-1).

17’ – A sorozatos hazai támadások között egy vendég kontra, melynek végén egy ütemtelen, de gyenge lövés került a kissé elmélázó Koncsár mögé (1-2).

43’ – Egy sok passzos hazai akció végén Henrik gurította át a gólvonalon a labdát (2-2).

47’ – Domokos vette el a labdát a kapuját messze elhagyó vendégkapustól, majd kisodródott helyzetből is magabiztosan emelte a hálóba a labdát (3-2).

57’ – Újabb kontra az ellenfél részéről, melynek végén az előretörő támadót kapusunk buktatta a 16-oson belül. A jogos 11-est értékesítő vendég játékos mesterhármast ért el (3-3).

Az idősödő játékoskeret optimális versenyeztetése érdekében újabb bajnoki osztályban indított csapatot egyesületünk. A betöltött 44 év felettiek bajnoki küzdelmei az Old boys bajnokság. Újoncként a legalsó osztály egyik csoportjában szereplünk hétről-hétre, péntekenként. A történelmi, első ilyen mérkőzésünkre legidősebb játékosunk, Izsó Józsi vezetésével vonult ki a csapat.

Ezúton is kívánunk újoncainknak (Szalados Csaba, Nagy András) eredményes és hosszú pályafutást kék-sárgában.

A meccsről: idény eleji védekezésünk miatt nem sikerült itthon tartani a 3 pontot.

Jók: Henrik, Domokos, Szalados

2 forduló

City Taxi – Szenior SE 0-4 (0-1)

Budapest, Weiss M. út, 2015. szeptember 4. 17.30 óra, 15 néző. Vezette: Pető N.

Szenior SE: Fülöp A. – Tamon, Pauliscse, Pados, Varga – Antoni, Koncsár, László, Domokos – Henrik, Nagy.

Cserék: Kövesi, Izsó, Somogyi

Góllövő: Henrik (2), Antoni, Varga

23’ – Henrik váltotta gólra második ziccerét (0-1).

43’ – Tamon életerős lövése kipattant a kapusról, az éppen arra járó Henrik köszönte a lehetőséget és megzörgette a hálót (0-2).

61’ – Koncsár jól kanyarodó jobb oldali szabadrúgására Antoni érkezett a legpontosabban, a hosszú sarokba tartó fejesét a kapus csak beljebb tudta segíteni (0-3).

70’ – A mérkőzés utolsó percében Varga addig vezetgette a labdát, míg nem maradt más lehetősége, mint a kapura lövés. Jól „sült el” a balos, így a játékszer a felsőlécről vágódott a gólvonal mögé, megörvendeztetve a gólszerzőt élete találatával (0-4).

Nagyon jó helyzetkihasználás, hátul egy kis szerencse. Ennyi a receptje egy sok gólos, megérdemelt, de arányaiban kissé túlzó győzelemnek.

Jók: Henrik, Antoni, Varga

3 forduló

Szenior SE  - DINI SE 1-0 (0-0)

Százhalombatta, VSZK, 2015. szeptember 11. 17.30 óra, 52 néző. Vezette: Vajda E.

Szenior SE: Fülöp A. – Tamon (Izsó), Pauliscse, Pados, Varga – Koncsár, Szalados (Kövesi) – Kollár (Nagy), László, Antoni (Győri)– Henrik.

Góllövő: Kövesi

34’ – Egy hazai szabadrúgásnál előbb Varga, majd Koncsár kapott sárgát reklamálásért.

43’ – Nagy passzát Henrik emelte a kapu előterébe, és a jól érkező Kövesi magasra ugorva bólintotta a labdát a kapu jobb oldalába (1-0).

Az éppen zajló Battai Napoknak köszönhetően szép számú közönség küzdelmes, és jó iramú mérkőzésnek lehetett szemtanúja. Az első félidőben Fülöp védései nagyon jókor jöttek, míg a második játékrész egyik szép hazai akciója eldöntötte a mérkőzést.

Ismét bemutatkozott két újonc (Győri Sándor, Kollár Lajos), akiknek ezúton is kívánunk eredményes és hosszú pályafutást kék-sárgában.

Jók: Fülöp A., László, Kövesi

4 forduló

Közterület – Szenior SE 1-1 (1-0)

Budapest, Thököly út, 2015. szeptember 18. 19.00 óra, 15 néző. Vezette: Csete Cs. (Landeszman L., Csengery Z.)

Szenior SE: Fülöp A. – Tamon, Pauliscse, Pados, Varga – Antoni, Koncsár, László, Domokos – Henrik, Kollár.

Cserék: Kövesi, Győri, Nagy

Góllövő: Antoni

13’ – Egy jobb oldali szöglet után a berobbanó hazai támadó 3 lépésről sodorta a hálóba a labdát az egymásra váró Szenior védők és kapus között (1-0).

38’ – Jól kezdtük a második félidőt. László indításával Domokos lépett meg a jobb oldalon, pontos beadását a jól érkező Antoni életerős fejessel juttatta a gólvonal mögé (0-2).

58’ – Henrik lépett meg a félpályáról indulva. Távoli emelését a büntetőterületen kívül kézzel hárító kapust leküldte a játékvezető.

Izgalmas és jó iramú mérkőzésen megérdemelt döntetlen a jól játszó hazai csapat ellen. Az emberelőnyt illett volna kihasználni, de pontrúgásaink, László lécen csattanó lövésén kívül, elkerülték a kaput.

Jók: Antoni, Pados, Domokos

5 forduló

Szenior SE  - MERKAPT SE 6-2 (4-1)

Nagytétény, Angeli út, 2015. szeptember 24. 17.00 óra, 10 néző. Vezette: Pénzes Z.

Szenior SE: Fülöp A. – Tamon (Győri), Pauliscse, Pados, Fülöp J. – Domokos, Koncsár, Héring, Varga – Kollár (László), Henrik.

Edző: László Tamás

Góllövő: Henrik (2), Héring, Domokos, Kollár, Varga

8’ – Hazai támadások között egy kósza vendég kontra, ami védőink figyelmetlensége miatt góllal zárult (0-1).

17’ – Pontos passzok után az üresen érkező Héring szép lövéssel egyenlített (1-1).

23’ – Fülöp J. röviden kifejelt beadását a jókor érkező Domokos kapásból (ballal!) vágta a bal alsóba (2-1).

25’ – Egy pontos kiugratással lépett ki Henrik, nagy türelemmel megvárta míg elfekszik a kapus, majd az üres kapuba gurított (3-1).

33’ – Ismét Henrik eredményes (4-1).

40’ – A védőkről többször lepattant a labda, de Kollár lövése utat talált a gólvonalon túlra. Első gólja csapatunkban! (5-1).

50’ – Egy pontos indítással a kapunkig jutó vendég támadó megduplázta a góljai számát (5-2).

70’ – László beadását Henrik átlépte és az üresen érkező Varga a gyengébbik lábával bepasszolta a labdát jobb alsóba (6-2).

Ismét egy olyan ellenfél, amelyik nem vállalta a Nagytétény-Százhalombatta távolságot. Ilyen arányban is megérdemelt győzelem a szerény képességű fővárosi gárda ellen.

Jók: Varga, Henrik, Domokos

6 forduló

Dunaharaszti MTK – Szenior SE 2-1 (0-1)

Dunaharaszti, Csónak u., 2015. október 02. 19.00 óra, 18 néző. Vezette: Kiss II. (Nyekita, Kiss)

Szenior SE: Fülöp A. – Izsó (Győri), Pauliscse, Pados, Varga – Tamon, Koncsár, Kövesi, László (Somogyi), Kollár (Nagy) – Henrik.

Góllövő: László Tamás

3’ – Egy bal oldali szabadrúgást röviden fejeltek ki a hazai védők, Kollár begyűjtötte a labdát, indította az üresen maradt Lászlót, aki egy remek íveléssel kilőtte a hosszú sarkot (0-1).

46’ – A hazai támadás végén egy az alapvonalról visszatett labda üresen találta az érkező középpályást, aki higgadtan a kapunkba helyezte azt (1-1).

49’ – Labdavesztés a saját térfelünkön, amit csak szabálytalansággal „sikerült” korrigálni. A jogos, 20 m-ről elvégzett szabadrúgás védhetetlenül csapódott a sorfal felett a hálóba (2-1).

Nagy csatára késztettük az eddig pontveszteség nélküli, jó erőkből álló hazaiakat. A mérkőzés végén elhibázott ziccer 3 pontunkba került.

Jók: Kollár, Tamon, Győri

7 forduló

Szenior SE – GAMMA LSE 2-1 (2-1)

Nagytétény, Angeli út, 2015. október 09. 16.00 óra, 8 néző. Vezette: Kiss II.

Szenior SE: Fülöp A. – Tamon (Izsó), Pauliscse, Pados, Varga (Nagy) – Kollár (Antoni), Koncsár, Kövesi (Győri), Fülöp J. (Somogyi) – László, Henrik.

Góllövő: Fülöp J., Győri

10’ – Hazai támadások után egy helyezkedésbeli figyelmetlenség kihasználva, egy góllal záruló vendég kontra (0-1).

14’ – Koncsár indításával Fülöp J. került a védők mögé, majd a kimozduló kapus mellett a hosszú sarokba passzolt (1-1).

35’ – Most Fülöp J. dobta támadásba Koncsárt, akinek lövését a bravúrral védő kapus kitenyerelte, a jókor érkező Győri pedig hálóba vágta a labdát (2-1).

Ismét egy tétényi hazai bajnoki a leküzdhetetlen Nagytétény-Százhalombatta távolság miatt. A nagyon rossz helyzetkihasználás miatt szerény arányú győzelem a tabella második felében található ellenféllel szemben.

MLTC – Szenior SE 1-3 (0-2)

Budapest, Ikarus SE sporttelep., 2015. október 29. 20.30 óra, 11 néző. Vezette: Virág T. (Boros R., Bartus O.)

Szenior SE: Fülöp A. – Tamon (Kövesi), Pauliscse, Pados, Varga (Domokos) – Héring (Izsó), Koncsár – Kollár, László, Antoni (Győri) – Henrik (Nagy).

Góllövő: Héring ; Henrik (2)

23’ – Antoni beadása a védőkről Héring elé pattant, aki levette a labdát, majd szép mozdulattal a kapu jobb oldalába juttatta azt (0-1).

32’ – László átadásával Henrik roboghatott egyedül a kapu felé. Első próbálkozása még kijött a kapusról, de a visszapattanót már magabiztosan emelte a hálóba (0-2).

45’ – A Szenior védői pár perccel meghosszabbították a szünetet, amit kihasznált az egyik hazai csatár (1-2).

47’ – Gyorsan visszaállítottuk a két gólos különbséget. László futott el a bal oldalon, pontos beadására remekül érkezett Henrik, aki állítás nélkül, a kapus lábai között rúgta a hálóba a labdát (1-3).

Erélytelen játékvezetés mellett zajló, hajtós kis meccsen nyertünk, megérdemelten. A késő esti időpont ellenére sok futás, pontos passzok és egymás segítése jellemezte játékunkat.

Jók: Kollár, László, Henrik