Szenior sportegyesület mérközései. Hírek,tudosítások,eredmények,friss hírek.

A helyi Szenior SE legutóbbi bajnoki mérkőzésének eredménye:

Százhalombatta, VSZK, 2014. augusztus 25. 18.30 óra, 35 néző. Vezette: Bartis L.

Szenior SE: Boda – Tamon, Pauliscse, Pados, Varga – Szabó, Elek, Héring, Kovács, Rakvács – Henrik.

Cserék: Szelei, Koncsár, Ármai, Izsó, Kövesi

Edző: Fülöp János

Góllövő: Henrik

A magasabb osztályból kiesett Tököl helyén induló újjászervezett Bp. Honvéd csapata, korábbi válogatott és NB-I-es játékosokkal szerepelve, magabiztos, gólra törő játékával ilyen arányban is megérdemelten nyert az idényeleji formát mutató, ellenfelét túlságosan tisztelő hazaiak ellen.

Hosszú sorozat szakadt meg ezzel, hiszen hazai pályán 2007. októbere óta veretlenek voltunk.

Jók: -

Második Forduló

Öregfiú labdarúgás 2-ik forduló:

Pestszentimre SK – Szenior SE 2-1 (0-1)

Budapest, 2014. szeptember 1. 18.30 óra, 45 néző. Vezette: Krix (Czeglédi, Tóth)

Szenior SE: Boda – Szabó, Pauliscse, Pados, Varga – László, Héring, Kovács, Rakvács, Auer – Henrik.

Cserék: Győri, Kövesi, Koncsár, Szelei

Góllövő: Rakvács

A meccs krónikája:

8’ – A hazai csapat kapusának hibája nyomán közvetett szabadrúgást végezhettünk el a kaputól 12 méterre. László legurítását Rakvács vágta a hálóba (0-1).

43’ – A lesről induló hazai támadót Pauliscse csak szabálytalanul tudta megállítani, a játékvezető – érthetetlenül - piros lapot mutatott fel.

50’ – Boda ütközött a labdát már elrúgó támadóval, a labda mellészállt, a bíró 11-est ítélt. Nem minden esetben adnak ilyenkor büntetőt. A hazai játékos, kapusunkat becsapva a jobb sarokba helyezett (2-1).

56’ – A partjelző szerint Koncsár szabálytalankodott a 16-os oldalvonalánál. Újabb, ezúttal teljesen felfoghatatlan 11-es, amit a jobbra mozduló Boda mellett a kapu bal oldalába rúgott a hazaiak játékosa (2-1).

62’ – A kompenzáló játékvezető a másik oldalon is megadott egy olyan büntetőt, mely nem biztos, hogy az volt. Egy kivágott labda érintette a közelben álló társ felkarját. A 11-est Rakvács végezte el, gyenge helyezését hárította a kapus, a kipattanót szögletre mentették a védők.

Az egész napos eső ellenére jó pályán játszottunk, az első félidőben nagyon jól. Pontos passzok, hatékony labdajáratás, megérdemelt vezetés, majd több kihagyott helyzet. A második félidőben, főleg a kiállítás után már nem tudtuk megtartani a labdát, és játékvezetők sem álltak a helyzet magaslatán. Egyelőre a feljutást követő második év nehezebbnek tűnik az újoncévnél.

Jók: Héring, Kovács, László

Harmadik forduló

Szenior SE – Hidegkúti SC 2-2 (1-2)

Százhalombatta, VSZK, 2014. szeptember 08. 18.00 óra, 35 néző. Vezette: Bartkó J.

Szenior SE: Boda – Pados, Fülöp, Varga – Szabó, Elek, László, Koncsár, Rakvács – Henrik, Győri.

Cserék: Kovács, Ármai, Izsó, Domokos, Auer

Góllövő: Szabó, Ármai

6’ – Rakvács kapu elé ívelése felpördült az egyik védőn, a lehulló labdátSzabó egyből, szép mozdulattal rúgta a jobb alsó sarokba (1-0).

10’ – Labdavesztés a félpályánál, egy passz után az ellenfél centere egyedül vezette a labdát kapunkra. Első próbálkozását még védte Boda, de a kipattanót már a hálóig juttatta (1-1)

30’ – Újabb labdavesztés, de most húsz méterre a kapunktól. A Hidegkút támadója az ajándéklabdát eltolta védők mellett, majd a kapu jobb oldalába passzolt (1-2).

60’ – László ugratta ki a 16-os vonalánál elhelyezkedő Ármait, aki hálóba helyezte a labdát (2-2).

Több helyzetet és lehetőséget is kihasználatlanul hagytak a hazai támadók, és néhányszor a kapufa segítette ki az ellenfél kapusát. Sajnos a védőink is „gólképesek”. A jobb szerepléshez pontosabb és nyugodtabb játék szükséges.

Jók: László

Negyedik Forduló

MAFC-MFC – Szenior SE 2-0 (1-0)

Budapest, 2014. szeptember 15. 17.30 óra, 20 néző. Vezette: Horváth

Szenior SE: Boda – Szabó, Pauliscse, Pados, Varga – Győri, Héring, Kovács, Fülöp, László– Henrik.

Cserék: Kövesi, Koncsár, Rakvács, Auer, Tamon, Titz, Elek

Góllövő: -

12’ – Egy elhamarkodott kidobás után azonnal visszatámadott az ellenfél, a labdát hozó játékosra senki nem lépett ki , aki így 22 m-ről védhetetlenül bombázott a kapu bal oldalába (1-0).

49’ – Egy vélhetően lesről induló hazai támadó vezette kapunkra a labdát, majd az üresen érkező társa elé passzolt, akinek nem volt nehéz dolga a játékszer hálóba juttatásánál (2-0).

A viszonylag korai kezdés miatt több játékosunk is csak a második félidőre ért a helyszínre, ezért az első félidő jobbára védekezéssel telt és egy pontatlanságot góllal büntetett a hazai csapat. A mérkőzés második felében már sokkal jobb volt a játékunk, de csak helyzet nélküli, meddő fölényt sikerült kiharcolni. Egy gyanús körülmények között esett góllal növelte előnyét MAFC, amit az elhibázott lehetőségeink miatt nem sikerült csökkenteni. Az immár 5 mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozatunk példátlan az egyesület történetében, változtatni szükséges az összeállításban és/vagy a hozzáállásban.

Jók: Héring, Kovács

Ötödik Forduló

Szenior SE – 1908 SZAC 1-0 (1-0)

Százhalombatta, VSZK, 2014. szeptember 22. 19.00 óra, 15 néző. Vezette: Horváth (Tóth II, Bencze)

Szenior SE: Boda – Tamon, Elek, Kovács, Varga – Szabó, Ármai, Héring, Rakvács, László – Henrik.

Cserék: Auer, Pados, Fülöp, Vas, Titz, Pauliscse, Szelei

11’ – Rakvács indította Lászlót, akinek pontos beadását Henrik kapásból vágta a kapu közepébe (1-0).

Szép támadásokkal, pontos játékkal kezdtük a mérkőzést. Ezt az időszakot zárta le a gól, ami után kiegyenlítettebb lett a mérkőzés. Az eddig veretlen vendégek nem bírtak a végre lelkesen, egymást kisegítve játszó hazaiakkal.A játékvezető ítéleteivel nem voltak kibékülve a játékosok, mert a felmutatott 7 sárgalapból (5-2 nekünk) 6 reklamálásért lett kiosztva. Védekezésünk most volt a legjobb a szezonban, míg a támadásainkat még lehet fejleszteni.

Jók: Héring, Henrik, Tamon

Hatodik Forduló

Diósdi TC – Szenior SE 2-0 (0-0)

Diósd, 2014. szeptember 29. 19.30 óra, 25 néző. Vezette: Bartkó (Tóth, Bartus)

Szenior SE: Boda – Szabó, Pauliscse, Pados, Varga – Titz, Ármai, Rakvács, Héring, László– Győri.

Cserék: Auer, Tamon, Henrik, Vas, Gerencsér, Kovács B., Szelei

Góllövő: -

47’ – Egy kósza beadást nem sikerült elrúgni a kapunk előtt, az elpattanó labdát az éppen arra járó hazai játékos a hálóba passzolta (1-0).

65’ – Az egyenlítés érdekében folyamatos támadtunk, a helyzetek kimaradtak, és az ellenfél egy kontrát sikeresen fejezett be (2-0).

A lelkesedéssel nem volt probléma, de az egyenlő erők küzdelmében a jobb helyzetkihasználás döntött. Két új játékost is köszönthettünk csapatunkban, Gerencsér Csabának és Kovács Balázsnak sok sikert a továbbiakban.

Jók: Héring, Varga

Hetedik forduló

Szenior SE – GOLDBALL ’94 FC 1-1 (0-0)

Százhalombatta, VSZK, 2014. október 06. 19.00 óra, 25 néző. Vezette: Bartis (Szabó, Tóth)

Szenior SE: Boda – Kovács Z., Pauliscse, Pados, Varga – Szabó, Ármai, Héring, Rakvács, Auer – Henrik.

Cserék: László, Fülöp, Koncsár, Kövesi, Kovács B., Gerencsér

51’ – Varga „kezelt le” egy hosszú indítást, jogosan kapott sárga lapot.

53’ – Egy vélt szabálytalanság miatt Varga addig reklamált, míg a játékvezető ismét felmutatta neki a sárgát, majd a pirosat.

67’ – László indította Gerencsért, akinek pontos beadását Rakvács eltolta egy védő mellett, majd a balösszekötő helyéről, 14 m-ről a rövid felsőbe rúgta a labdát (1-0).

68’ – A középkezdés után egyből indították az ellenfél leggyorsabb játékosát, aki kicselezett két védőt, majd a kiszolgáltatott kapus mellett a hosszú sarokba gurította a labdát (1-1).

Kiegyenlített erők küzdelmét hozta a mérkőzés, amit megnyerhettünk volna, még a kiállítás ellenére is, ha nagyobb a figyelem és a fegyelem a vezetés megszerzése után. Boda bravúrjai is kellettek a döntetlenhez.

Jók: Pauliscse, Boda, Ármai

Nyolcadik Forduló

Százhalombatta, VSZK, október 6., 25 néző. Vezette: Bartis (Szabó, Tóth)
Szenior SE: Boda – Kovács Z., Pauliscse, Pados, Varga – Szabó, Ármai, Héring, Rakvács, Auer – Henrik. Cserék: László, Fülöp, Koncsár, Kövesi, Kovács B., Gerencsér Edző: Fülöp János Góllövő: Rakvács

51’ – Varga "kezelt le" egy hosszú indítást, jogosan kapott sárga lapot.
53’ – Egy vélt szabálytalanság miatt Varga addig reklamált, amíg a játékvezető ismét felmutatta neki a sárgát, majd a pirosat.
67’ – László indította Gerencsért, akinek pontos beadását Rakvács eltolta egy védő mellett, majd a balösszekötő helyéről, 14 méterről a rövid felsőbe rúgta a labdát (1-0).
68’ – A középkezdés után egyből indították az ellenfél leggyorsabb játékosát, aki kicselezett két védőt, majd a kiszolgáltatott kapus mellett a hosszú sarokba gurította a labdát (1-1).
Jók: Pauliscse, Boda, Ármai

Kilencedik Forduló

Szenior SE – Trend Csepel REF SE 0-1 (0-0)
Százhalombatta, VSZK, 2014. október 20. 19.00 óra, 25 néző. Vezette: Fekete (Tóth, Szingajevszkij)
 Szenior SE: Boda – Kovács B., Fülöp, Pados, Varga – Ármai, Elek, Rakvács, Auer – László, Henrik.
Cserék: Vas, Titz, Kövesi, Szelei Győri, Izsó

Góllövő: -
31’ – Auer rúgta meg ellenfelét, aki visszaütött. A játékvezető mindkettőjüket kiállította.
51’ – Az elcsúszó hazai védő mellett továbbított labdát az üresen érkező csatár helyezte a kapunkba (0-1).

Egy rossz mozdulat döntött az ellenfél javára. Továbbra sem megy a góllövés, most is csak 2 kapufáig jutottunk. A csapat védekezése lassan eléri a kívánt szintet, de a támadásinkat gyorsítani szükséges. A hátralévő két fordulóban kötelező a győzelmek megszerzése.
 Jók: -

Tizedik Forduló

Károli Bölcsész SE – Szenior SE 1-2 (0-1)
Budapest, 2014. október 27. 19.30 óra, 12 néző. Vezette: Böröcz (Lipták, Kurtaj)
 Szenior SE: Boda – Kovács B., Fülöp, Pados, Varga – Győri, Elek, Héring, Rakvács – László, Henrik.
Cserék: Kövesi, Szelei, Pauliscse, Koncsár
 Góllövő: Kovács B., Kövesi

17’ – A támadólag fellépő vendégcsapat különösen a bal oldalon veszélyeztetett. Egy ilyen akció végén Varga emelte át a labdát a hosszúra, ahol a védő nélkül érkező Kovács Balázs megszerezte első gólját a Szenior színeiben (0-1).
50’ – Egy pontos Kövesi-Héring-László háromszögelés végén utóbbi beívelését az egy perce pályán lévő Kövesi fejelte a léc alá (0-2).
57’ – Jobb oldalról végzett el a szabadrúgást a hazai csapat. A kapu elé emelt labdát a bizonytalankodó védők és a lassan reagáló kapus között 1 m-ről helyezte a hálóba az egyik csatár (1-2).

A korábbi mérkőzésekhez képest pontosabb, több futással járó játék jellemezte a Szenior csapatát. Több kimaradt helyzet ellenére magabiztos győzelmet arattunk a szerény képességű hazaiak ellen.

Jók: Varga, Kovács B., Héring, Kövesi

Tizeneggyedik Forduló

Szenior SE – Közterület SK 3-1 (2-1)

Százhalombatta, november 3., 20 néző. Vezette: Bartkó (Gendúr, Tóth II.)
Szenior SE: Boda – Kovács Z., Fülöp, Pados, Varga – Győri, Ármai, Rakvács, Titz – László, Henrik. Cserék: Kövesi, Szelei, Izsó, Kovács B., Gerencsér, Pauliscse. Edző: Fülöp János. Góllövő: Titz, Gerencsér (2)

15’ – A Győri beadását megfogó kapus rosszul rúgta ki a labdát, Titz köszönte szépen és 22 méterről a hálóba emelt (1-0)
19’ – A sérülés miatt lecserélt Győri helyére beálló Gerencsér első labdaérintéséből megszerezte első gólját a Szenior SE színeiben, mikor is László oldalpasszát szép mozdulattal helyezte a kapu bal oldalába (2-0).
31’ – Két, ballábas hazai védő nem értette meg egymást, így a vendégek támadója akadálytalanul jutott a kapunk elé és helyzetét kihasználva szépített (2-1).
64’ – Az ellenfél védője érhetetlen módon keresztbe passzolta a labdát a tizenhatosnál, a jó ütemben érkező Gerencsér viszont magabiztosan vágta a kapuba (3-1).

Megérdemelt siker a szerény képességű újonc csapat ellen. Gerencsér Csaba hajrában elért, győzelmet bebiztosító találatával a Szenior SE szépen zárta az őszi szezont, de a csapatnak még van hová kapaszkodni a tabellán a tavaszi mérkőzések során.

Jók: Gerencsér, Ármai