Szenior sportegyesület mérközései. Hírek,tudosítások,eredmények,friss hírek.

Szenior SE – Károli Bölcsész DSE 5-2 (3-1)

Százhalombatta, 2013. március 24. 19.00 óra, 20 néző. Vezette: Kupecz S. (Cseh Sz., Bagó K.)

Szenior SE: Boda – Szabó, Pauliscse, Koncsár, Varga – Titz, Héring, Rakvács, Auer – László, Henrik.

Cserék: Kövesi, Izsó, Fülöp A, Fülöp J., Pados, Vas, Szelei

Edző: Fülöp János

Góllövő: Henrik (3), László (2)

A meccs krónikája:

4’ – Szabó beadását Henrik mellel átvette, majd a kapust becsapva a hálóba gurított (1-0).

5’ – a középkezdés után az ellenfél játékosa a kinn álló Boda felett ívelt a kapuba 40 m-ről (1-1).

12’ – Henrik lépett ki a védők közül egy indítással, majd a kimozduló kapus mellett középre passzolt labdáját Lászlótovábbította a hálóba (2-1).

25’ – Kis szöglet után László középre adott labdája lepattant a tömörülő védőkről, amit Henrik helyezett a gólvonalon túlra (3-1).

40’ – a meccs első sárgáját Az ellenfél egyik játékosa kapta, mert reklamálta sorfal távolságát.

41’ – az előbbi szabadrúgást egy újabb sárga zárta le, melyet a hazai kapus, Fülöp A. kapta reklamálásért.

51’ – sárga lap Kövesinek reklamálásért.

53’ – egy vendég védő Henriket megelőzve indította Lászlót, aki góllal örvendeztette meg az egyre vidámabb hazai kispadot (4-1).

55’ – egy sok passzos hazai akció végén Henrikhez került a labda, amit a hálóba juttatott, így mesterhármast elérve növelte az előnyt (5-1).

61’ – sárga lap Auernek reklamálásért.

62’ – sárga lap Padosnak, végre egy fizikai kontaktért kapott lap.

64’ – sárga Szeleinek reklamálásért.

64’ – az ellenfél szép szabadrúgás góllal szépített (5-2).

69’ – sárga, majd piros lap Szeleinek reklamálásért.

Dacára az alapos téli felkészülésnek (4 teremtorna, 3 edzőmeccs) kissé idény eleji formát mutatott a helyi öregfiú csapat, de így is megérdemelt győzelem a játékvezető által „színesített” mérkőzésen.

Jók: a gólszerzők, Auer, Szabó

13 Forduló

Diósdi TC – Szenior SE 1-2 (1-1)

Százhalombatta, 2013. március 31. 19.00 óra, 25 néző. Vezette: Zelman I. (Torgyán P., Pető N.)

Szenior SE: Boda – Tamon, Pauliscse, Koncsár, Varga – Szabó, Héring, Rakvács, Auer – Titz, Henrik.

Cserék: Kövesi, Izsó, Fülöp J., Pados, Kovács, Kövics

Góllövő: Titz, Szabó

25’ – Rakvács indításával Auer futott be a 16-oson belülre, amikor buktatták. Az egyértelmű büntetőt Henrik erőtlenül a kapufára gurította. A következő támadásunk végén Titz állt a kapussal szemben, de mellé lőtte a labdát.

30’ – egy tovább csúsztatott labdára nem figyeltek a vendég védők, az első lövés még hárította Boda, de a kipattanóra egy diósdi csatár ért oda leghamarabb (0-1).

35’ – Ismét egy Rakvács indítás, amit Titz szép mozdulattal juttatott a kapu jobb oldalába (1-1).

38’ – Jól zártuk az első félidőt és jól indult a második is, egy indítással Kovács futott el az alapvonalig. Beadását a rövidre érkező Henrik és az őt akadályozni igyekvő kapus és három védő is elvétette, így Szabó 2 méterről helyezhette a labdát a hálóba (2-1).

Megérdemelt, de kissé izzadságszagú győzelem a diósdi öregfiúk ellen. A 11-es mellett öt 100 %-os ziccert hibáztak csatáraink, míg hátul is adódtak problémák.

Jók: Rakvács, Héring, Auer, Szabó

14 Forduló

GOLDBALL ’94 FC – Szenior SE 2-0 (1-0)

Budapest, 2014. április 07. 19.00 óra, 10 néző. Vezette: Pintér (Kovács, Csete)

Szenior SE: Boda – Pauliscse, Kövesi, Pados, Varga – Szabó, Héring, Rakvács, Auer – Titz, Henrik.

Cserék: Izsó, Fülöp J., Kövics, Tamon, Vas

Góllövő: -

30’ – Egy kontra támadás végén Kövesi szabálytalankodott a 16-oson belül. A megérdemelt büntetőt gólra váltotta a hazai csapat (1-0).

55’ – egy vélt szabálytalanság miatt Titz reklamált a bírónál kissé indulatosabban a kelleténél, amiért piros lapot kapott.

65’ – Egy újabb kontra, aminek végén bebiztosították győzelmüket a fővárosiak (2-0).

Nagyon rossz minőségű pályán pontatlan, erőtlen játék jellemezte csapatunkat. A korábbi meccsekhez hasonlóan most is sok helyzet marad kihasználatlanul, amit a hazai csapat gólokkal büntetett.

Régi igazság: rúgott gól nélkül nem lehet nyerni!

Jók: -

14 Forduló

Szenior SE – MERKAPT SE 5-0 (1-0)

Százhalombatta, 2014. április 14. 19.00 óra, 15 néző. Vezette: Kupecz S. (Cseh Sz., Bagó K.)

Szenior SE: Boda – Tamon, Kövesi, Pados, Varga – Szabó, Héring, Rakvács, Vac – Henrik, Auer.

Cserék: Izsó, Kovács, Koncsár

Góllövő: Rakvács (2), Szabó (2), Kovács

33’ – Rakvács szöglete egy védőt is érintve került a hálóba (1-0).

44’ – Egy indítással Szabó futott el az alapvonali, középre gurítását a pontosan érkező Kovács helyezte a hálóba (2-0).

49’ – Varga kapott sárgát (már az ötödiket a szezonban) egy hátulról történő becsúszás miatt.

53’ – Rakvács jobb oldali szögletét Szabó csúsztatta fejjel a hosszú sarokba. Ez volt a 100. gól, amit a vendégcsapat kapott a bajnokságban (3-0).

58’ – Szabó lépett ki a védők közül, és a 16-oson belül egy védő a földre birkózta. Rakvács biztos lábbal értékesítette a megérdemelt büntetőt (4-0).

59’ – Izsó remek elfutás után sarokrúgást harcolt ki, így ismét egy jobb oldali Rakvács szöglet, amit Szabó most középről fejelt a hálóba.(5-0).

A múlt heti vereség után a tabella utolsó ellen volt lehetőség javítani. A pont nélkül álló vendégek les taktikája ellen nem találtuk meg az ellenszert az első félidőben, amit csak egy félig-meddig öngólnak és az azt követő Boda bravúrnak köszönhetően zártunk előnnyel. A második félidőben már több lehetőséget alakítottunk és használtunk ki a kissé elfáradó vendégek ellen. Szabó „jutalomjátékával” magabiztos győzelem.

Jók: Szabó (a mezőny legjobbja), Rakvács, Kovács