A helyi Szenior SE legutóbbi bajnoki mérkőzésének eredménye:

Szenior SE: Boda – Kovács Z., Fülöp, Pados, Varga – Ármai, Elek – Szabó, Rakvács, László – Győri.

Cserék: Titz, Gerencsér, Kövesi, Kovács B., Henrik, Héring

Edző: Fülöp János

Góllövő: Győri, Titz

A meccs krónikája:

-

A hazaiak válogatottat, NB1-et megjárt játékosai ismét megoldhatatlan feladat elé állították együttesünket. Tanácstalanság, önbizalomhiány, ötlettelenség és kevés futás jellemezte csapatunkat. Sokat és sok mindenben kell változtatni, ha szeretnénk meghosszabbítani másodosztályú tagságunkat.

Jók: -

13 forduló

Szenior SE – Pestszentimrei SK 1-5 (0-1)

Százhalombatta, VSZK, 2015. március 30. 19.00 óra, 32 néző. Vezette: Csorba (Tóth II., Orosz)

Szenior SE: Boda – Szabó, Pauliscse, Pados, Varga – Titz, Fülöp, Kövesi, Rakvács, – Győri, Henrik.

Cserék: Elek, Izsó, Kovács B., Gerencsér, Auer, Koncsár

Góllövő: Győri

25’ – Egy saját térfélről gyorsan elvégzett szabadrúgás után az ellenfél csatára kilépett a védőink közül és Boda mellet is sikerült elgurítania a labdát (0-1)

34’ – Rosszul helyezkedő védőink ismét csak a hátát nézték a vendég centernek (0-2).

37’ – A második félidő első vendégtámadása, ismét egy kontra, ismét sikeresen lezárva (0-3).

50’ – Rakvács beadását Győri juttatta a hálóba (1-3).

55’ – A félpályánál leálló védők közül kilépő vendégcsatárok ismét kihasználták a lehetőséget (1-4).

65’ – újabb sikeres kontra az ellenfél részéről (1-5).

Az első negyedóra nem ezt a végeredményt vetítette előre, de az adódó helyzeteink kimaradtak, és ezt egy gyors góllal büntette a PSK csapata. Közvetlenül a félidő előtt és után kapott egy-egy gól teljesen elkedvtelenítette a hazai gárdát. A komoly szurkolótáborral érkező vendégcsapat teljesen megérdemelten győzött. A 13. forduló balszerencsésen sikerült.

Jók: -

14 forduló

Hidegkúti SC – Szenior SE 2-2 (0-1)

Budapest, 2015. április 13. 18.00 óra, 24 néző. Vezette: Fekesházy M.

Szenior SE: Boda – Szabó, Pauliscse, Pados, Varga – Kovács Z. – Ármai, Héring, Rakvács, László – Győri.

Cserék: Gerencsér, Kövesi, Henrik, Fülöp, Izsó, Antoni, Vas

Góllövő: Győri, Gerencsér

11’ – A támadólag fellépő vendégcsapat különösen a bal oldalon veszélyeztetett. Egy ilyen akció végén Rakvács középre adását Győri perdítette a gólvonalon túlra (0-1).

38’ – Kovács Z.-t borította fel egy hazai játékos, amikor a labda nem volt közelben. Szó szót követett, majd a bíró mindkettőjüket kiállította.

47’ – Egy pontos indítással Győri futott az alapvonalig, visszapasszolt labdájátGerencsér szép mozdulattal juttatta a hosszú sarokba (0-2).

60’ – Felesleges szabálytalanság után jobb oldalról végzett el a szabadrúgást a hazai csapat. A kapu elé emelt labdát a bizonytalankodó védők közül szép mozdulattal fejelte a léc mellé az egyik csatár (1-2).

70+1’ – Egy rosszul sikerült passz a labdát felhozó védőktől és a hazaiak támadója egyedül vezethette a kapunkra a labdát. Jól sikerült lövését Boda bravúrral hárította, de a kipattanót Fülöp, egy rossz döntés miatt a kapu előtt keresztbe akarta kirúgni. Az ellenfél előrehúzódó centerhalfja lekezelte, majd bepasszolta (2-2).

Győzelmet engedtünk ki a kezünkből. A második félidő elejét leszámítva, magabiztosan, helyzeteket kialakítva és kettőt értékesítve, jól játszottunk. A végére dekoncentrált lett a védelem, ennek köszönhető a pontvesztés. Kár érte.

4

*-8 pont levonás, jogosulatlan játék miatt.

15 forduló

Szenior SE – MAFC-MFC 2-1 (0-0)

Százhalombatta, VSZK, 2015. április 20. 18.00 óra, 21 néző. Vezette: Fekete (Zövényi, Kiss II.)

Szenior SE: Boda – Szabó, Pauliscse, Pados, Varga – Gerencsér, Fülöp, Héring, Rakvács, – Győri, László.

Cserék: Kövesi, Izsó, Kovács B., Antoni, Henrik

Góllövő: Pados, Rakvács

41’ – Rakvács jobb oldali szögletét a kapus a berobbanó Padosra ütötte, akiről a labda a hálóba gurult (1-0)

65’ – Héring egy gyorsan elvégzett szabadrúgást ívelt a védők mögé. A lendületből érkező Rakvács az átvétel után a kapus mellett helyezett a gólvonal mögé (0-2).

67’ – A vendégek csatára lőtt a kapufa mellé egy 20 m-es szabadrúgásból, a kissé későn vetődő Boda nem tudott hárítani (2-1).

Az első félidőben a hazaiak néhány lehetőséget, míg a vendégek egy ordító ziccert hibáztak el. A vezetés megszerzése után Boda bravúrja kellett egy vendég kontra végén, hogy ne zárkózzon a vendégcsapat. Második gólunk után gyorsan jött a szépítés, de most nem adtunk esélyt az ellenfélnek az egyenlítésre.

A korábbiaknál fegyelmezettebb, odaadóbb játékkal sikerült a tabellán a forduló előtt 3. helyen álló fővárosiakat legyőzni egy nekik szokatlan, rossz minőségű játéktéren.

1908 SZAC – Szenior SE 1-1 (0-1)

Budapest, 2015. április 27. 18.45 óra, 18 néző. Vezette: Nagy (Bencze, Móré)

Szenior SE: Boda – Koncsár, Pauliscse, Pados, Varga – Kövesi, Fülöp – Gerencsér, László, Rakvács – Győri.

Cserék: Henrik, Izsó, Antoni

Góllövő: Rakvács

31’ – Rakvács csavarta a hosszú felsőbe a labdát, szögletből. Szépségdíjas találat (0-1).

61’ – Egy hazai akció végén a center visszagurított labdájáról lemaradtak a vendégjátékosok, így az egyedül érkező támadónak nem volt nehéz dolga (1-1).

A találkozó végére teljesen elfáradó csapatunk kis szerencsével szerzett pontot idegenben, ahol mindig jó az X.

*- 8 pont levonás, jogosulatlan játék miatt,

**- 1 pont levonás, létszámhiányos kiállás miatt.

17 forduló

Szenior SE – Diósdi TC 2-0 (1-0)

Százhalombatta, VSZK, 2015. május 04. 18.30 óra, 35 néző. Vezette: Bartkó (Grünvald, Viczián)

Szenior SE: Koncsár – Szabó, Pauliscse, Pados, Varga – Elek, Héring – Gerencsér, Rakvács, Auer – Henrik.

Cserék: Kövesi, Izsó, Antoni, Szelei

Mb. edző: Héring Gyula

Góllövő: Henrik (2)

24’ – Rakvács beadását Henrik továbbította a hálóba (1-0).

42’ – Egy tetszetős hazai akció végén Rakvács ívelt a védők mögé, az érkezőHenrik mellel maga elé tette a labdát, majd szép mozdulattal a hosszúba juttatta (0-2).

A tavasz szezonban eddig pontveszteség nélkül menetelő diósdiak ellen megérdemelt győzelem, melyet csapatként értünk el, és amiben sokat segítetett Henrik elveszettnek hitt góllövő cipője.

Goldball ’94 FC – Szenior SE 2-0 (1-0)

Százhalombatta, VSZK, 2015. május 11. 19.00 óra, 15 néző. Vezette: Filep (Dósa-Rácz, Stamler)

Szenior SE: Boda – Szabó, Kövesi, Pados, Varga – Gerencsér, Kovács Z., Héring, Rakvács – László, Henrik.

Cserék: Izsó, Antoni, Szelei, Koncsár, Kovács B.

Góllövő: -

21’ – Kövesi szabálytalanul állította meg az ellenfél támadóját a 16-oson belül. A jogos tizenegyest magabiztosan értékesítette az ítélet-végrehajtó (1-0).

39’ – Egy megadható pontrúgás ideális szögből a kapunk előtt. A letett labdát az ellenfél játékosa szép mozdulattal emelte a hosszú felsőbe (0-2).

A centerpálya nem hozott szerencsét az elmúlt fordulókat vereség nélkül letudó hazai csapatnak. A pályája felújítása miatt idegenbe kényszerülő fővárosiak megérdemelt győzelmet arattak a szép számú helyzetét elherdáló Szenior felett.

Szenior SE – Budaörsi SC 2-3 (1-2)

Százhalombatta, VSZK, 2015. május 18. 19.00 óra, 5 néző. Vezette: Újhelyi (Tóth II., Kiss II.)

Szenior SE: Boda – Szabó, Elek, Koncsár, Kovács Z. – Kovács B. – Antoni, Rakvács, László, Győri – Henrik.

Cserék: Kövesi, Izsó

Góllövő: Henrik, László

5’ – László tetszetős szólóját életerős lövéssel zárta le, amit a kapus csak kiütni tudott. A jól helyezkedő Henrik közelről a hálóba passzolt (1-0).

25’ – Az ellenfél csatára szemfülesen használt ki egy, a középhátvédünk és kapusunk közötti kommunikációs problémát (1-1).

34’ – Újabb védelmi hibát (lestaktikánál beszaladó védő) használt ki a vendégcsapat (1-2).

37’ – Szabó passzával Rakvács indult meg. Rávezette a hátráló védőkre a labdát, majd egy szenzációs ütempasszal ugratta ki a keresztbe mozgóLászlót, aki egy testcsellel elfektette a kapust, majd a hálóba gurított (2-2).

66’ – Az erejével teljesen elkészülő hazai védők már nem tudtak érdemben reagálni egy beadásra, amit a szabálytalanul induló (ellökte a védőt) budaörsi csatár gólra váltott (2-3).

Mindkét félidőt jól kezdtük, de ez még a döntetlenre sem volt elég az alkalmi védelmünk mindkét játékrész végén, menetrendszerűen érkező, kapitális megingásai miatt. Kis szerencsével és több odafigyeléssel többet is kihozhattunk volna a tabella-második ellen.

Két hét múlva (2015. 06. 01) az utolsó hazai bajnokin a Károli Bölcsész csapatát fogadjuk.