Szenior sportegyesület mérközései. Hírek,tudosítások,eredmények,friss hírek.

Halásztelek, 2015. augusztus 31. 18.00 óra, 15 néző. Vezette: Kiss II G. (Busai A.)

Szenior SE: Boda – Kovács B., Szabó, Kovács Z., Szelei – Gerencsér, Rakvács R., Győri S. – Titz.

Edző: Fülöp János

Góllövő: Győri, Kovács B. (2)

A battai gólok krónikája:

11’ – Rakvács indításával Győri futott a 16-oson belülre, majd egy igazítás után a hálóba passzolta a labdát (1-1).

40’ – Rakvács R. szögletét, a kapust megelőzve Kovács B. fejelte a kapuba (2-2).

43’ – Egy hosszú előre íveléssel Kovács B. futott az alapvonalig, erős és éles beadás egy menteni igyekvő hazai védőről védhetetlenül került a gólvonal mögé (2-3).

Ebben az osztályban újonc, de korábbról jól ismert csapat otthonában kezdtük a szezont, mint az összeállításból is látszik, apróbb technikai hibával. Félreértés következtében a jelen lévő 17 játékosból csak 9 főnek volt erre az osztályra érvényes játékengedélye.

Ez a kilenc fő, a vereség ellenére becsületesen helytállt, és minden dicséretet megérdemelnek.

Jók: AZ EGÉSZ CSAPAT

2forduló

Szenior SE – REAC 5-1 (3-1)

Nagytétény, Angeli út, 2015. szeptember 7. 17.00 óra, 19 néző. Vezette: Szabolcsi (Csiky, Nyikes)

Szenior SE: Boda (Primász) – Szabó, Kovács Z., Pados (Domokos), Varga (Pauliscse)– Rakvács G. (Szelei), Ármai – Gerencsér (Antoni), Rakvács R., Győri S. – Titz (Elek).

Góllövő: Győri, Rakvács R., Gerencsér, Antoni, Szabó

A meccs krónikája:

3’ – Rakvács indításával Győri vezette be a labdát 16-oson belülre, majd egy igazítás után a hálóba passzolt (1-0).

9’ – Formás Szenior támadás végén Gerencsér passzolta a labdát középre, az érkező Rakvács R. begurította a labdát a hosszú sarokba (2-0).

23’ – Egy hosszú előre ívelésről lemaradtak a hazai védők, a vendégtámadó kihasználta ziccerét (2-1).

26’ – Egy balról jövő beadás Gerencsért találta üresen, akinek első próbálkozását védte a kapus, de a kipattanó már eljutott a hálóig (3-1).

45’ – Egy lefejelt szögletet Antoni kapásból vágott (első labdaérintés a becserélését követően) a léc alá (4-1).

61’ – A következő Rakvács R. szögletet, a kapust megelőzve Szabó fejelte a kapu közepébe (5-1).

Az első osztályból most búcsúzott ellenfél nem volt hajlandó Battán játszani, így az ideiglenes hazai pályánkon pontos, fegyelmezett játékkal, helyzeteinket nagyon jó százalékkal kihasználva, teljesen megérdemelten vertük meg őket. Ezen a mérkőzésen mutatkoztak be újoncaink Rakvács Gábor és Primász Gyula, akiknek hosszú és sikeres pályafutást kívánunk csapatunk színeiben.

Jók: Győri, Rakvács G., Kovács Z.

3forduló

MFC Favorit – Szenior SE 2-0 (0-0)

Bp, Siketek pálya, 2015. szeptember 14. 19.00 óra, 18 néző. Vezette: Fenyvesi P. (Pintér G., Szingajevszkij J.)

Szenior SE: Boda (Mikolás) – Szabó, Elek, Kovács Z., Varga (Szelei) – Héring, Rakvács G. (Kövesi) – Gerencsér (Henrik), Rakvács R., Ármai (Antoni) – Győri S.

Góllövő: -

A mérkőzés krónikája:

20’ – Egy szöglet utáni kipattanót Rakvács G. bombázott kapura. A felső lécről lepattanó labdát csak a játékvezetők nem látták bent.

69’ – Egy térfelünk középéről elvégzett szabadrúgást a lemaradó védőink mögé emeltek, a jókor érkező hazai támadó az ötös sarkáról, elcsúszva, kilőtte a hosszú sarkot (1-0).

78’ – Az egyenlítésért küzdő vendégcsapat kitámadott, amit egy klasszikus kontrával büntetettek a hazaiak (2-0).

A sérülések (Ármai – lábfej, Rakvács G. – boka) és a fáradság miatti cserék után már nem tudtuk levédekezni az ellenfél gyors támadóit.

Ismét bemutatkozott egy újonc kapus (Mikolás Tibor), kívánjuk, sokáig erősítse csapatunkat.

Jók: Elek, Rakvács G.

4forduló

Diósdi TC – Szenior SE 4-2 (2-1)

Diósd, Pacsirta u., 2015. szeptember 21. 19.30 óra, 26 néző. Vezette: Fekete L. (Stamler F., Gerstmayer P.)

Szenior SE: Boda – Szabó, Elek, Kovács Z. (Fülöp J.), Varga (Pados) – Héring (Antoni), Rakvács G. – Gerencsér, Rakvács R., László (Szelei) – Győri S.

Góllövő: Rakvács R., Rakvács G.

34’ – Egy hazai szöglet utáni kontratámadásunk végén Győrit csak szabálytalanul tudták megállítani. A jogos büntetőt Rakvács R. rúgta a hálóba (1-1).

53’ – Rakvács G. első szenioros gójával ismét szoros a mérkőzés (3-2):

80’ – Rakvács G. addig társalgott a játékvezetővel, míg megkapta második sárgáját, majd első kiállítását.

Az elcserélt pályaválasztói jog miatt került Diósdra ez a mérkőzés. A második félidő közepén több lehetőségünk volt az egyenlítéshez, esetleg a vezetés megszerzéséhez, de ezekkel nem tudtunk élni, majd a hazaiak egy kontrából bebiztosították győzelmüket.

Jók: Rakvács R., Varga

5forduló

Újpesti Haladás – Szenior SE 1-2 (1-1)

Budapest, Kövér L u., 2015. szeptember 28. 19.00 óra, 6 néző. Vezette: Siskó Á. (Bácsi I., Viczián Á.)

Szenior SE: Boda – Koncsár, Pauliscse, Pados, Varga – Héring, Fülöp J. – Szabó, Rakvács R., Antoni (László) – Kövesi (Primász)

Góllövő: Antoni, Szabó

30’ – Egy hazai szögletnél elméláztak védőink, így a hazai támadó 3 méterről fejelhetett a kapunkba (1-0).

53’ – Héring indításával Rakvács R. lépett ki, de jobblábas lövését a kapus bravúrral kiütötte. A kipattanót Fülöp J. középre passzolta, az érkező Antoni 20 m-es lövése pontosan a jobb alsóba vágódott (1-1).

62’ – Rakvács R. indításával Szabó lépett ki, majd a büntetőterületen belülre érve a kimozduló kapus lába között a hálóba passzolt (1-2).

Az első félidő elején nehezen boldogultunk a hazaiak letámadása miatt. Ahogy pontosabbá, higgadtabbá vált a játékunk, illetve a csere nélküli vendéglátók el kezdtek fáradni, egyre inkább mezőnyfölénybe kerültünk. Szerencsére a sok kihagyott helyzet között sikerült egy kontra, így fáradtan, de győzelemmel térhettünk Battára.

Jók: Pados, Szabó, Primász

6forduló

Szenior SE – Szigetszentmiklósi TK 1-3 (0-2)

Százhalombatta, VSZK, 2015. október 05. 19.00 óra, 16 néző. Vezette: Bartkó (Csiky, Tóth III.)

Szenior SE: Mikolás – Szabó, Pauliscse (Kovács B.), Pados (Tamon), Varga – Rakvács G. (Gerencsér), Elek, Kovács Z. – Antoni (Koncsár), Héring (Fülöp J.) – Henrik (Kövesi).

Góllövő: Kovács B.

24’ – Egy hosszú indítással meglóduló vendégtámadó sikeresen fejezte be az akcióját (0-1).

26’ – Újabb kontra, melynek végén a miklósi csatár, a szerencsével nála maradó labdát, a kapust is érintve juttatta a hálóba (0-2).

49’’ – Nem sokkal a második félidő kezdete után újabb sikeres vendég kontra (0-3).

72’ – Kovács B. bal oldali szöglete, az elalvó védők mellett érintés nélkül talált utat a kapuba (1-3).

77’’ – Az imént gólszerző Kovács B. hátulról történő, a megengedettnél keményebb szerelését egyből piros lappal „jutalmazta” a játékvezető.

Egy újonc csapat ellen léptünk pályára, ebben a szezonban először a valódi hazai pályánkon. A csapnivaló helyzetkihasználás, és a szükségesnél megengedőbb védekezés (rengeteg kontra gól kapunk ezen az őszön) vezetett az újabb vereséghez.

Jók: Mikolás, Kovács Z.

7forduló

Pestszentimrei SK – Szenior SE 7-1 (5-0)

Budapest, Táncsis M. u., 2015. október 12. 18.00 óra, 36 néző. Vezette: Kénoszt Zs. (Pető N., Koczák R.)

Szenior SE: Mikolás – Tamon, Kovács Z., Pados, Varga – Szabó, Koncsár – Antoni, Rakvács R., Győri – Szelei.

Mb. edző: Rakvács Róbert

Góllövő: Győri

A Szenior-gól krónikája:

50’ – Egy hazai szöglet után a kifejelt labdával Rakvács indította a félpályáról induló Győrit, aki bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, elfektette a kapust, majd a hálóba passzolt (1-5).

A megbeszéltnél sokkal nyíltabb játék vezetett ehhez a súlyos vereséghez. A kissé fiatalabb és gyorsabb hazai játékosokkal nehezen boldogultunk. Kapusunk – ennyi gól ellenére is – csapatunk legjobbja volt.

TREND Csepel SE – Szenior SE 5-4 (2-1)

Budapest, Szentmiklósi u., 2015. október 26. 14.30 óra, 16 néző. Vezette: Boros R. (Vajda E. Schlichter Á.)

Szenior SE: Primász – Kovács B., Kovács Z., Pados (Szelei), Varga – Koncsár (Henrik), Kövesi (Elek) – Szabó, Rakvács R., Domokos – Győri.

Góllövő: Rakvács R. (2), Szabó, Henrik

A Szenior-gólok krónikája:

10’ – Egy szép vendégakció végén a középen üresen érkező Rakvács elé került a labda, akinek nem túl erős, de helyezett lövése ketten is hiába értek bele, eljutott a hálóig (0-1).

53’ – Rakvács indításával Domokos lépett be a büntetőterületen belülre, miután megtolta a labdát az egyik védő felborította, 11-es, amit a Rakvács higgadtan gurított a bal alsóba (2-2).

69’ – Rakvács jobb oldali szögletét Szabó bólintotta a hálóba (3-3).

78’ – Győri bal oldali beadása Szelei közreműködésével jutott Henrikhez, aki okos gól rúgott a rövid alsóba (3-4).

Megteremtettük annak lehetőségét, hogy sikerélménnyel térjük haza egy Csepel elleni presztízs meccsről, de a hosszabbításban elkövetett óriási figyelmetlenségek és fegyelmezetlenségek még ezeknél is nagyobb csalódást okoztak.

Jók: Rakvács, Domokos